СЗШ №8 » Вчителям » Документація » Урок Клокова О.М.
9 вересня 2008

Урок Клокова О.М.

Категорiя: Вчителям » Документація

кжс
Тема: Уколі друзів
Подорож на острів Дружба
Мета: з’ясувати сутність понять дружба, емпатія;
формувати досвід дружніх стосунків між учнями;
розвивати прагнення до самостійних думок;
стимулювати ініціативу; спонукати до участі в дискусії,
до обміну думками; заохочувати приязне ставлення до
однокласників; виховувати критичність, доказовість
мислення, взаємоповагу, взаєморозуміння в процесі
колективної навчально – пізнавальної діяльності в групах.
Обладнання: план - схема уроку, предметні малюнки( корабель,
квітка, сонце, хмари, дерева, птахи), прислів’я в конвертах,
фломастери, емблема уроку.

Хід уроку
1. Організаційний момент
Перевіряю готовність до уроку.
2. Мотиваційно – вступний
а ) Гра „Посмішка по колу”.
б ) – Тему сьогоднішнього уроку ви дізнаєтесь, якщо підберете пропущене слово в девізі уроку:
З променем у серці здолаєм усе.
Радість і згоду дружба несе!

Урок Клокова О.М.


- Запрошую вас у морську подорож на острів Дружба, де росте чарівна квітка, яка приготувала для вас сюрприз.
- Наш класний колектив і корабель мають однакову назву „Мрія”. Пропуск на корабель – це девіз нашого колективу: „Майбутнє наше, то лиш наша справа, наших рук , совісті й ума”.
3. Операційно – пізнавальний
а) Робота в групах. Проблемне питання: яка дружба є справжньою?

б) Підсумок . Кожна група на прапорцях пише своє ключове слово: допомога, підтримка, повага, довіра, взаєморозуміння, співчуття.

в) Гра „Дзвінок другу”
Я слухавку тримаю
І другові розповідаю,
Яку зробив добру справу,
Хто мені подякував по праву.

г) Гра „Відгадай, хто мій друг”. Словесне малювання.
* Опиши зовнішність друга.
* Опиши риси характеру.

д) Гра „Віднови прислів’я”
Не май 100 кіп у полі, що дружба міцніє.
Щасливо там жити, а май друзів доволі.
Серце радіє, де вміють дружити.
Нових друзів наживай, що дерево без коріння.
Людина без друзів, а старих не забувай.
ж) Гра – змагання „Один за всіх”. Діти називають прислів’я по черзі. Перемагає той, хто останній назве прислів’я .

з) Прийоми формування атракції (секрети привабливості записані на пелюстках чарівної квітки):

*Власне ім’я. При звертанні до співрозмовника називай його по імені. Прийом задовольняє потребу людини у його власній значимості в силу нероздільності імені і особистості людини.
* Дзеркало стосунків. При спілкуванні із співрозмовником зберігати на обличчі добрий, приємний вираз, легку посмішку. Задовольняється потреба у безпеці і спрацьовує установка „Обличчя – дзеркало душі”.
* Золоті слова. Комплімент, невелике перебільшення деяких позитивних якостей співрозмовника. Задовольняється неусвідомлена потреба в безпеці, престижі, само актуалізації.
* Особисте життя. Необхідно вести розмову в руслі інтересів співрозмовника. Задовольняється неусвідомлена потреба у власній значущості.
* Терплячий слухач. Слухайте співрозмовника, не перебиваючи його.
е) Робота в групах. Намалювати емблему дружби.

4. Підсумок уроку.
а) Рефлексія.
- Що таке дружба, емпатія?
- Яку дружбу називають справжньою?
- Як стати привабливою людиною?
- Яке завдання було найважчим, найлегшим?
- Що заважало, допомагало працювати в групі?
б) Нагородження учнів. Всі отримують емблему – символ уроку.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.