Математичний слалом
Тема. Швидкість
Мета. Ознайомити учнів з поняттям швидкість; формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу; вчити встановлювати відповідність між змістом задачі і виразом до неї; розвивати вміння розв’язувати задачі з різницевим і кратним відношенням; розвивати активність мислення, творчу думку дітей; виховувати наполегливість в роботі, сумлінне ставлення до навчання, прагнення до знань; заохочувати до роботи в групах.
Обладнання: індивідуальні картки із завданням на концентрацію уваги, таблиці „Міри часу”, „ Міри довжини”, Швидкість”,
енциклопедичний словник.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Перевіряю готовність дітей до уроку.
2. Мотиваційно –вступний
Знайомлю з темою і метою уроку.
1 –Діти, почнемо урок із завдання на концентрацію уваги. Яке слово заховалось під №741465? Ключ: 1-а, 2-б, 3-в, 4-л, 5-м, 6-о, 7-с, 8-т, 9-д, 0-і.
СЛАЛОМ-норвежське сла-схил, лам- слід. Це змагання на швидкість спуску з гір на лижах за маршрутом, що має звивисту форму із обов’язковим проходженням через розставлені на трасі контрольні ворота; змагання в спуску по гірських потоках на одиничних байдарках.
Математичний слалом- це урок з темою, яку ви можете визначити, виконавши друге завдання на концентрацію уваги.
-Закресліть букви, що повторюються:
о ш а в у и о д а к у і у с а т ь о
-Отже, тема уроку – ШВИДКІСТЬ. Контрольні ворота – це завдання математичного змісту, кожне з яких має свій девіз.
3 Операційно- пізнавальний момент
1.Девіз: „Поміркуй, відповідай!”
-Що таке швидкість? (Швидкість – це відношення шляху до часу, за який ця відстань долається; шлях, пройдений за одиницю часу)
-Якою буквою позначається швидкість?
-Підберіть споріднені слова до слова швидкість.
-Розберіть його за будовою.
-Обчисліть числові ланцюжки і ви дізнаєтесь, якою може бути космічна швидкість.
Довідкове бюро. Перша космічна швидкість-8км/год –швидкість космічного корабля відносно землі, щоб стати її супутником.
Друга космічна швидкість-11км/год-дає можливість досягти іншої планети.
Третя космічна швидкість-16км/год-вихід за межі Сонячної системи.
Четверта космічна швидкість-130км/год-вихід за межі Галактики.
- У скільки разів перша космічна швидкість менша за другу?
- На скільки більша четверта космічна швидкість за третю?
2.Девіз: „Подумай, придумай!”
- Придумайте задачу на різницеве і кратне порівняння за таблицею:
Пішохід – 5км/год
Велосипедист – 10км/год
Пасажирський потяг – 70км/год
Потяг метро – 50км/год
3.Девіз: „Подумай, прочитай, виконуй”
12:3*100= 200+80*10=
40-20*1= 500+(200-100)=
30:(12-6)= 100-63:9=
-Якщо обчислити суму відповідей першого стовпчика, то дізнаємось швидкість молекули кисню (425м/с), а другого-швидкість молекули водню (1693м/с).
-На скільки швидша молекула водню? (На 1268м/с)
4.Девіз: „Поміркуй, поясни!”
Робота в групах.
-Записати12 трицифрових чисел, користуючись словами :двісті, сорок, п’ять, сімсот, двадцять.
Перевірка: 200, 740, 725, 700, 220, 745, 240, 225, 205, 245, 720, 705.
-Яке число найбільше? Це середня швидкість літака ІЛ – 62.
- Скільки в цьому числі всього одиниць, десятків, сотень?
5. Девіз: „Поміркуй, знайди!”
v t z
Горобець ? 2с 30м
Заєць ? 3год 120км
Собака ? 20с 180м
- У скільки разів швидкість собаки більша за швидкість горобця?
4. Домашнє завдання: стор. 75, №497, 496
5.Підсумок уроку. Рефлексія. Оцінювання.
- На якому етапі уроку було найважче?
- Які завдання були легкими?
- Яка інформація вразила, здивувала, зацікавила?
- Хто хотів би дізнатись про швидкість більше?
Тема. Швидкість
Мета. Ознайомити учнів з поняттям швидкість; формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу; вчити встановлювати відповідність між змістом задачі і виразом до неї; розвивати вміння розв’язувати задачі з різницевим і кратним відношенням; розвивати активність мислення, творчу думку дітей; виховувати наполегливість в роботі, сумлінне ставлення до навчання, прагнення до знань; заохочувати до роботи в групах.
Обладнання: індивідуальні картки із завданням на концентрацію уваги, таблиці „Міри часу”, „ Міри довжини”, Швидкість”,
енциклопедичний словник.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Перевіряю готовність дітей до уроку.
2. Мотиваційно –вступний
Знайомлю з темою і метою уроку.
1 –Діти, почнемо урок із завдання на концентрацію уваги. Яке слово заховалось під №741465? Ключ: 1-а, 2-б, 3-в, 4-л, 5-м, 6-о, 7-с, 8-т, 9-д, 0-і.
СЛАЛОМ-норвежське сла-схил, лам- слід. Це змагання на швидкість спуску з гір на лижах за маршрутом, що має звивисту форму із обов’язковим проходженням через розставлені на трасі контрольні ворота; змагання в спуску по гірських потоках на одиничних байдарках.
Математичний слалом- це урок з темою, яку ви можете визначити, виконавши друге завдання на концентрацію уваги.
-Закресліть букви, що повторюються:
о ш а в у и о д а к у і у с а т ь о
-Отже, тема уроку – ШВИДКІСТЬ. Контрольні ворота – це завдання математичного змісту, кожне з яких має свій девіз.
3 Операційно- пізнавальний момент
1.Девіз: „Поміркуй, відповідай!”
-Що таке швидкість? (Швидкість – це відношення шляху до часу, за який ця відстань долається; шлях, пройдений за одиницю часу)
-Якою буквою позначається швидкість?
-Підберіть споріднені слова до слова швидкість.
-Розберіть його за будовою.
-Обчисліть числові ланцюжки і ви дізнаєтесь, якою може бути космічна швидкість.
Довідкове бюро. Перша космічна швидкість-8км/год –швидкість космічного корабля відносно землі, щоб стати її супутником.
Друга космічна швидкість-11км/год-дає можливість досягти іншої планети.
Третя космічна швидкість-16км/год-вихід за межі Сонячної системи.
Четверта космічна швидкість-130км/год-вихід за межі Галактики.
- У скільки разів перша космічна швидкість менша за другу?
- На скільки більша четверта космічна швидкість за третю?
2.Девіз: „Подумай, придумай!”
- Придумайте задачу на різницеве і кратне порівняння за таблицею:
Пішохід – 5км/год
Велосипедист – 10км/год
Пасажирський потяг – 70км/год
Потяг метро – 50км/год
3.Девіз: „Подумай, прочитай, виконуй”
12:3*100= 200+80*10=
40-20*1= 500+(200-100)=
30:(12-6)= 100-63:9=
-Якщо обчислити суму відповідей першого стовпчика, то дізнаємось швидкість молекули кисню (425м/с), а другого-швидкість молекули водню (1693м/с).
-На скільки швидша молекула водню? (На 1268м/с)
4.Девіз: „Поміркуй, поясни!”
Робота в групах.
-Записати12 трицифрових чисел, користуючись словами :двісті, сорок, п’ять, сімсот, двадцять.
Перевірка: 200, 740, 725, 700, 220, 745, 240, 225, 205, 245, 720, 705.
-Яке число найбільше? Це середня швидкість літака ІЛ – 62.
- Скільки в цьому числі всього одиниць, десятків, сотень?
5. Девіз: „Поміркуй, знайди!”
v t z
Горобець ? 2с 30м
Заєць ? 3год 120км
Собака ? 20с 180м
- У скільки разів швидкість собаки більша за швидкість горобця?
4. Домашнє завдання: стор. 75, №497, 496
5.Підсумок уроку. Рефлексія. Оцінювання.
- На якому етапі уроку було найважче?
- Які завдання були легкими?
- Яка інформація вразила, здивувала, зацікавила?
- Хто хотів би дізнатись про швидкість більше?





